Header photo Trigger
Czym dla młodej kobiety jest kampania TAMNADOLE? 2021-08-08 powrót do listy

Na naszym portalu staramy się jak najbardziej przybliżyć temat sromu, chorób sromu i wszystkiego co z tym tematem związane. Staramy się oswoić myśli o tej części ciała oraz odczarować sposób myślenia ludzi, nie tylko mężczyzn, ale przede wszystkim kobiet.
              

Już za niedługo, bo wraz z początkiem września rusza kampania „Tamnadole odkryte a dalej nieznane”.  Jest to akcja, która ma na celu edukację kobiet z każdego zakątka Polski w aspekcie sromu oraz chorób zewnętrznych narządów płciowych.

Czym dla młodej kobiety jest taka kampania?

Według mnie jest poszerzeniem horyzontów. Zwiększa świadomość w kontekście dbania o siebie i swoje ciało. Przypomina o tym, że młode nie oznacza nieśmiertelne i ze względu na to w każdym wieku należy regularnie się badać.
Wydaje się to rzecz oczywista, ale to właśnie o tych oczywistościach najczęściej zdarza nam się zapominać. Kampanie edukacyjne są więc również swego rodzaju „przypominajką” dla wszystkich zabieganych i zapracowanych, żeby nie zapomnieć o siebie zadbać. Bez zdrowia cała reszta nie będzie miała takiego znaczenia.

Jestem pewna, że tego rodzaju inicjatywa nie przejdzie bez echa i trafi w serca wielu kobiet oraz mężczyzn. Będzie to kontynuacja budowy silnego i świadomego społeczeństwa, które nie boi się mówić o swoim ciele i bronić jego wartości.

Wrześniowa kampania będzie wzbogacała naszą wiedzę na podstawie faktów dotyczących statystyk związanych z tematami chorób kobiecych, zaprzyjaźni społeczeństwo z nazewnictwem intymnych części ciała kobiecego, zachęcać będzie do aktywnych dyskusji oraz propagowania profilaktyki, a także nauczy nas, kobiety jak i kiedy reagować, co powinno nas niepokoić, a co jest fizjologią.